profitart.cz

facebook logo 40x40 youtube logo 40x40

Lenka Vagnerová & Company

 

Lenka Vagnerová & Company

Taneční skupinu založila v Praze v roce 2012 Lenka Vagnerová společně se Šárkou Pavelkovou. Skupinu produkčně zaštiťuje ProFitArt, o.s.

Hlavním těžištěm tvorby souboru je nejen vysoká interpretační úroveň tanečníků a performerů, která neodmyslitelně dotváří repertoár souboru, ale i dlouhodobý zájem o problematiku vztahu člověka k okolí, živým bytostem či sobě samému. 

 

 

 

Lenka Vagnerová

vagner

Držitelka ceny Tanečnice roku 2005 udělené v rámci festivalu Česká taneční platforma, nominace ceny Thálie 2003, 2005 a 2010. Jako nezávislá choreografka vytvořila řadu autorských představení: Dark Horse, Mah Hunt (Cena diváka, nominace na cenu Taneční inscenace roku, Cena za nejlepší světelný design, nominace na cenu Tanečník / Tanečnice roku), Perfect Day or Mr. Gluteus Maximus, Quadrans – Pár ztracených slov, Proposition, aj. Jako interpretka spolupracovala s choreografy / soubory jako například: Akram Khan (London Olympic Games Opening Ceremony 2012), Brumachon-Lamarche CCNN, Cirk LaPutyka, Liz King, Bratislavské divadlo tanca, ad. Pravidelně hostuje jako pedagožka a vede workshopy u nás i v zahraničí.

www.lenka-vagnerova.cz 

Jste zde: Domovská stránka ARCHIV Lenka Vagnerová & Co L. Vagnerová & Company