profitart.cz

facebook logo 40x40 youtube logo 40x40

Články

NET PRO ART lektoři

Švýcarským partnerem projektu NET PRO ART je Tanz-Theater Gessellschaft Graubünden, švýcarská nevládní nezisková organizace nacházející se v nejvýchodnější části Švýcarska. Založena byla v roce 2007 s cílem usnadnit dialog o nonverbálním divadle a porozumění jeho představením v Graubündenu. Hlavní činnost organizace spočívá v organizaci festivalu TanZeiT-ZeiTanZ v Churu – nejstarším městě Švýcarska –, který se zaměřuje nejnovější počiny v oblasti nonverbálního evropského divadla, prezentuje inscenace vnitřní/klasické/indoorové i venkovní/outdoorové. V posledních sedmi letech se zde představily soubory z Rakouska, Bulharska, České republiky, Finska, Francie, Německa, Itálie, Švédska a Švýcarska. Současně jsou na programu výstavy výtvarníků, kteří se inspirují tancem, taneční filmy, veřejné diskuse s choreografy a performery a workshopy pro mladé/mládež a děti. 

Andreas Hoffmann, PhD – kurátor, poradce, lektor
Studoval historii, filozofii a muzikologii na Univerzitě Heidelberg, Masarykově univerzitě v Brně a na Univerzitě Mozarteum v Salzburgu. Od roku 2007 působí jako umělecký ředitel organizace Tanz-Theater-Gesellschaft Graubünden. V letech 1989–2006 vyučoval a hostoval jako lektor na Karlově univerzitě v Praze, Pensylvánské univerzitě, Univerzitě Salzburg, Bostonské univerzitě, Freiburské univerzitě, na Akademii v Athénách a dalších.

Flavia Devonas, MA – tanečnice, manažerka
Studovala taneční vědu a filozofii na Freiburské univerzitě a Univerzitě Bern ve Vídni a tanec na Royal Academy of Dance v Londýně. Od roku 2007 se stará o výjezdy několika tanečních souborů a produkuje festivaly múzických umění ve Švýcarsku, Švédsku a Norsku.

Antonio Bühler – umělecký ředitel, choreograf, tanečník
Poté, co vystudoval právo na Freiburské univerzitě, se rozhodl věnovat výhradně pohybovému umění a současnému tanci. Do práce choreografa byl zasvěcen v New Yorku počátkem 80. let objevením možností improvizace, kompozice a dalších technik pod taktovkou Alwina Nikolaïse a Simone Forti. Jeho první choreografie vyhrála druhou cenu na Mezinárodní choreografické soutěži v Nyonu ve Švýcarsku. V roce 1987 založil spolu s Brigitte Meuwly soubor DA MOTUS! (da = dát, nabídnout / motus = pohyb), který za dobu své existence vystoupil na mnoha mezinárodních festivalech a dalších kulturních akcích ve více než 200 městech a 44 zemích s klasickými i venkovními inscenacemi. Antonio je zároveň certifikovaných učitelem jógy, jeho přístup k pohybu je instinktivní a citlivý. V roce 2014 získal DA MOTUS! Freiburskou Cenu kultury a v roce 2015 soubor obdržel ve Švýcarsku nejvýznamnější taneční cenu Swiss Dance Award 2013–2015 za inscenaci Souffle.

Adrian Schriel se narodil v Nizozemsku. Studoval režii a produkci v Kalifornii, režíroval a produkoval divadelní představení v Nizozemsku, USA, Německu a Švýcarsku. V roce 1998 získal doktorát na Univerzitě Georgia v Athénách (USA) a začal zde přednášet na univerzitách.
Od roku 1990 do začátku roku 2015 Schriel působil jako manager tanečního souboru Cathy Sharp Dance ve švýcarské Basileji. Od roku 2002 se Schriel angažuje na poli taneční medicíny a taneční vědy. V roce 2007 a 2014 organizoval mezinárodní konferenci Dance Medicine Conference v Basileji.
Adrian Schriel je členem výkonné rady švýcarské unie divadelních umělců SBKV, sekce tanec, a také členem výkonné rady švýcarské národní taneční asociace Danse Swiss.

Isabelle Vuong vystudovala obor filmová studia, francouzská literatura, dějiny umění a také kulturní management na Univerzitě v Lausanne. Isabelle pracovala v oddělení produkce, komunikace/tour managementu pro několik švýcarských divadelních souborů, ale také prorůzné festivaly i divadla (FAR° - Festival des arts vivants, Arsenic - Centre d'art scénique contemporain), a současně se věnovala kulturní publicistice. Čtyři roky byla tajemnicí Association Vaudoise de Danse Contemporaine AVDC a spolupracovala na koncepci bakalářského oboru současného tance na divadelní akademii francouzské části Švýcarska Manufacture (HETSR). Byla ředitelkou asociace Artos (Association Romande Technique Organisation Spectacle) v Romandii a v červenci roku 2013 se stala manažerkou švýcarské taneční platformy Reso.

Noémie Delfgou vystudovala obor divadelní a taneční studia a německá filologie na Univerzitě v Bernu. V roce 2010–2011 absolvovala výměnný pobyt na Univerzitě Tel Aviv. Noémie pracovala pro různé festivaly a divadelní soubory v oblasti produkce, tisku, fundraisingu, dramaturgie i světelného designu (Theaterfestival Deutsche Saison v Goethe-Institutu Tel Aviv, Festival Rose d’Or v Lucernu, Literature festival Literaare v Thunu, Theatercompany PENGPalast! v Bernu a projekt Caitlin van der Maas v Mnichově). Mezi lety 2012 až 2015 působila na oddělení pro divadlo a tanec v Goethe Institutu v Mnichově. Od srpna 2015 pracuje pro švýcarskou taneční platformu Reso v Curychu.

 

 

Jste zde: Domovská stránka